Франција Втора Лига

20:00   Ајачио - Валенсиен   -   Ајачио и Валенсиен играат со ГГ на 8 од последните 9 меѓусебни натпревари. Ајачио за овој дуел не може да смета на суспендираниот играч од одбраната Липини 24 натпревари. Валенсие за овој дуел ќе биде без двајцата најдобри стрелци во екипата Да Коста 20 натпр./7 голови и Слиџа 27  натпр./6 голови.

20:00   Брест - Лавал   -   Брест нема пораз од Лавал на домашен терен. За овој дуел Брест ќе биде без напаѓачот Жозеф-Монрос 27 натпр./3 голови. Лавал за овој дуел е без играчите од одбраната Монфрај 32 натпревари, Конате 25 натпревари и Квинтин 29 натпр./2 гола, како и играчот од среден ред Хабран 26 натпревари.

20:00   Евиан - Ле Авр   -   Евиан е во серија од 9 натпревари без победа. Ле Авр има само 1 победа на последните 9 натпревари на гостински терен. Евиан за овој дуел ќе биде без играчот од одбраната Соарез 22 натпревари. Ле Авр за овој дуел не може да смета на играчите од одбраната Фортес 30 натпревари и Пуел 15 натпревари и играчот од среден ред Манзала 20 натпревари.

20:00   Мец - Ред Стар   -   Мец игра со 3+ на 7 од последните 8 првенствени натпревари. Ред Стар има само 1 пораз на последните 15 натпревари на гостински терен (9 победи). Мец за овој дуел ќе биде без играчите од одбраната Паломино 27 натпревари и Тиаго Гомес 20 натпревари, како и играчите од средниот ред Андре Сантош 28 натпревари и Саси 24 натпревари. Ред Стар за овој дуел не може да смета на играчот од средниот ред Шавалерин 29 натпревари, а неизвесни се играчот од среден ред Макхеџув 25 натпр./3 гола и напаѓачот Н'гамукол 27 натпр./7 голови.

Објавено на :
22 / Apr / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување