Франција Втора Лига

20:00   Ајачио - Лавал

Ајачио и Лавал играат со нерешен резултат на последните 8 меѓусебни натпревари (на последните 4 играат со резултат 0:0).

20:00   Бург - ГФЦ Ајачио

Бург игра со НГ на 4 од последните 5 првенствени натпревари, а ГФЦ Ајачио на 5 од последните 6.

20:00   Орлеанс - Троја

Орлеанс е во серија од 5 првенствени натпревари без победа (4 порази)

Троја е во серија од 6 натпревари без пораз (4 победи). За овој дуел Троја ќе биде без играчите од одбраната Обианг (9 натпревари) и Мартиал (5 натпревари).

20:00   Ред Стар - Тур

Тур за овој дуел ќе биде без првиот голман Вестберг, играчите од одбрана Филипи, Милошевиќ и Конате и напаѓачите Малфлеур и Бергунгно.

20:00   Реимс - Ле Авр

Реимс е во серија од 4 победи на домашен терен.

Ле Авр е во серија од 4 првенствени победи.

20:00   Валенсиен - Ним

Валенсиен и Ним играат со нерешен резултат на последните 4 дуели на теренот на Валенсиен.

Ним постигнува минимум 2 гола на последните 5 дуели со Валенсиен.

Објавено на :
28 / Oct / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување