Ленс - Ажаксио

Ленс без суспендираниот Лала (одбрана, 13/0), Ба (одбрана, 6/0), Фофана (одбрана, 2/0) и Коко (средина, 7/0).

Ажаксио комплетен.

Ленс игра со 0-2 гола на 19 од последните 22 натпревари на домашен терен во Лига 2.

Ажаксио нема победа на 14 последователни натпревари на гостински терен во Лига 2.

Ажаксио е без постигнат гол на 5 од последните 7 натпревари на гостински терен во првенството.

Ажаксио е без постигнат гол на 5 од последните 7 меѓусебни средби на гостински терен кај екипата на Ленс.

СПОРТФРЕШ ТИП: 1

Објавено на :
07 / Nov / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување