Оксер - Сошо

За екипата на Оксер во тимот по повредите се враќаат Такалфред, Агуилар и Тозгар.

Сошо и понатаму без првиот голман Вернер, Беренгер и Сао, а поради суспензија ќе отсуствува и Рамаре.

Оксер победува на 12 од последните 14 натпревари на домашен терен против екипата на Сошо.

Оксер губи со Х-2 на последните 3 натпревари на домашен терен во Лига 2.

Сошо е во серија од 3 последователни победи на гостински терен во Лига 2.

 

Објавено на :
08 / Sep / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување