Лига 2

icon

Сите кратки вести

Тур и Ним играат со 3+ на...
Тур и Ним играат со 3+ на последните 6 меѓусебни натпревари.
Клермонт и Ленс играат со нерешен...
Клермонт и Ленс играат со нерешен резултат на последните 4 меѓусебни натпревари
Лавал е во серија од 11...
Лавал е во серија од 11 натпревари на гостински терен на кои игра со 0-2 гола и при тоа е без постигнат гол на 9 од тие натпревари
Троја не прима гол на 5 од...
Троја не прима гол на 5 од последните 7 меѓусебни средби на домашен терен од екипата на Ленс
Ним и Амиен играат со 0-2 гола на...
Ним и Амиен играат со 0-2 гола на 8 од последните 9 меѓусебни средби
Ајачио е без постигнат гол на 5...
Ајачио е без постигнат гол на 5 од последните 6 натпревари на гостински терен во Лига 2
Сошо е без примен гол на 4...
Сошо е без примен гол на 4 последователни меѓусебни средби од екипата на Клермонт
Ниорт игра Х-Х на последните 3...
Ниорт игра Х-Х на последните 3 натпревари во Лига 2
Во првото коло во Франција 2 дури...
Во првото коло во Франција 2 дури 7 меча завршија нерешено од кои 6 со резултат 0-0
Клермонт и Брест играат со НГ и 0...
Клермонт и Брест играат со НГ и 0-2 гола на последните 8 дуели на теренот на Клермонт (7 се и 0-1 гол)

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување