Лига 2

icon

Сите кратки вести

Оксер ги добива последните 6...
Оксер ги добива последните 6 дуели со Ле Авр на домашен терен (на 5 постигнуваат минимум 2 гола)
Евиан нема пораз на последните 5...
Евиан нема пораз на последните 5 дуели со Брест (4 победи)
Брест и Ле Авр играат со 0-2 гола...
Брест и Ле Авр играат со 0-2 гола на 14 од последните 16 меѓусебни натпревари
Сошо игра нерешено на 7 од...
Сошо игра нерешено на 7 од последните 10 средби
Нанси ќе го пречека Ленс без...
Нанси ќе го пречека Ленс без Муратори (одбрана, 28/0), Кретиен (одбрана, 27/1) и Самба (средина, 14/2)
Оксер игра со ГГ на 8 од...
Оксер игра со ГГ на 8 од последните 9 првенствени натпревари на домашен терен
Ленс и Клермон играат со ГГ на...
Ленс и Клермон играат со ГГ на последните 4 дуели на теренот на Ленс
Ле Авр победува на 7 од...
Ле Авр победува на 7 од последните 8 меѓусебни средби против екипата на Валенсиен
Брест и Кретил играат со ГГ и 3+...
Брест и Кретил играат со ГГ и 3+ на последните 3 меѓусебни средби на теренот на Брест
Парис е без победа на последните...
Парис е без победа на последните 25 натпревари во Лига 2

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување