Лига 2

icon

Сите кратки вести

Валенсиен и Кретил играат со 0-2...
Валенсиен и Кретил играат со 0-2 гола на последните 8 меѓусебни натпревари
На последните 15 дуели помеѓу Ним...
На последните 15 дуели помеѓу Ним и Ниорт, гостинската екипа нема победа
Лавал и Ајачио играат со нерешен...
Лавал и Ајачио играат со нерешен резултат на последните 7 меѓусебни натпревари
Клермонт постигнува минимум 2...
Клермонт постигнува минимум 2 гола на 6 од последните 7 дуели на домашен терен
На последните 7 дуели меѓу Ниор и...
На последните 7 дуели меѓу Ниор и Дижон немало победа на тимот кој гостувал
Клермон постигнува најмалку 2...
Клермон постигнува најмалку 2 гола и победува на 5 од последните 6 натпревари на домашен терен во Лига 2
Нанси победува на последните 5...
Нанси победува на последните 5 натпревари на домашен терен во Лига 2 и при тоа постигнува најмалку 3 гола на 4 од тие натпревари
Ним нема пораз на последните 6...
Ним нема пораз на последните 6 дуели со Лавал (5 победи), а има само 1 пораз на последните 17 меѓусебни натпревари
Ленс игра со 0-2 гола на 12 од...
Ленс игра со 0-2 гола на 12 од последните 13 натпревари на домашен терен во Лига 2
Ле Авр и Брест играат со 0-2 гола...
Ле Авр и Брест играат со 0-2 гола на последните 7 меѓусебни средби на теренот на Ле Авр

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување