Лига 2

icon

Сите кратки вести

Дижон постигнува минимум 2 гола...
Дижон постигнува минимум 2 гола на 5 од последните 6 првенствени натпревари
Париз игра со нерешен резултат на...
Париз игра со нерешен резултат на 9 од последните 10 првенствени натпревари (6 со резултат 1:1)
Нанси и Ниорт играат со ГГ на 7...
Нанси и Ниорт играат со ГГ на 7 од последните 8 меѓусебни натпревари
Лавал и Метц играат со нерешен...
Лавал и Метц играат со нерешен резултат на 4 од последните 5 дуели на теренот на Лавал
Клермон ги добива последните 4...
Клермон ги добива последните 4 дуели на домашен терен против Ним (3 без да прими гол)
Нанси и Турс играат со ГГ на...
Нанси и Турс играат со ГГ на последните 4 меѓусебни натпревари (3 се ГГ3+)
Сошо и Валенсиен играат ГГ на 9...
Сошо и Валенсиен играат ГГ на 9 од последните 11 нивни средби
Лавал игра нерешено на 7 од...
Лавал игра нерешено на 7 од последните 10, како и на 5 од последните 6 дома против Клермон
Ле Авр и Шатору играат нерешено...
Ле Авр и Шатору играат нерешено на 4 од последните 5 нивни средби
Анже нема пораз на последните 7...
Анже нема пораз на последните 7 натпревари дома, додека пак Сошо нема победа на последните 8 натпревари на гостински терен во Лига 2

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување