Германија - Бундес Лига 2 (30.09)

Ауе - Бохум

Ауе игра 0-2 гола на 5 од досега одиграните 7 меча. Против Бохум дома игра со ГГ3+ на 4 по ред.
Првиот голман Манел и Ризуто (одбрана, 4/0) отсутни кај Ауе.
Бохум е без Пертел (одбрана, 6/0), Хогланд (одбрана, 3/0) и Квашнер (напад, 5/1).

Нирнберг - Унион Берлин

Овие две екипи играат 4+ на 4 свои средби по ред и Нирнберг добива 3 од нив.
Нирнберг игра со ГГ на сите 7 меча сезонава, од кои последните 5 се и 3+.
Унион Берлин игра 3+ на 5 од 7 сезонава, последните 2 завршуваат 0-2 и НГ.

Објавено на :
29 / Sep / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување