Бундес лига 2

icon

Сите кратки вести

Брауншвајг победува на последните...
Брауншвајг победува на последните 6 меѓусебни средби против екипата на Сандхаузен
Гостинската екипа нема победа на...
Гостинската екипа нема победа на последните 10 меѓусебни средби на Унион Берлин и Дизелдорф
Лајпциг постигнува најмалку 2...
Лајпциг постигнува најмалку 2 гола, игра со ГГ 3+ и победува на последните 4 натпревари на домашен терен во првенството
ФСВ Франкфурт и Минхен 1860...
ФСВ Франкфурт и Минхен 1860 играат со 3+ на 9 од последните 11 меѓусебни средби
Последните 4 средби меѓу Бохум и...
Последните 4 средби меѓу Бохум и Кајзерслаутерн завршуват нерешено
Ауе игра НГ на 7 по ред (5 се 0-2...
Ауе игра НГ на 7 по ред (5 се 0-2 гола)
Карлсруе игра Х-Х на последните 4...
Карлсруе игра Х-Х на последните 4 натпревари на домашен терен во Бундеслига II
Нирнберг денес без Кох (средина,...
Нирнберг денес без Кох (средина, 22/2) и Фулкруг (напад, 24/3)
Инголштад и ФСВ Франкфурт играат...
Инголштад и ФСВ Франкфурт играат со 0-2 гола на последните 5 меѓусебни средби на теренот на Инголштад и при тоа на домаќинот е без победа на тие натпревари
Унион Берлин губна последните 4...
Унион Берлин губна последните 4 натпревари во Бундеслига II и при тоа прима најмалку 3 гола на последните 3 од тие натпревари

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување