Баер Леверкузен - Ајнтрахт Франкфурт

Баер победува на 4 по ред во лигата без да прими гол.

Ајнтрахт исто така игра НГ на 4 по ред, од кои 3 ги губи. Ајнтрахт не дава гол на 6 од последните 8 меча во лигата.

Во меѓусебните дуели играат ГГ на 3 по ред.

Дефанзивците Вендел (27/0), Пападопулос (16/0), Топрак (15/1), Хиилберт (11/0) и Бонич (8/1), како и играчите од средината Кампл (18/1) и Рамаљо (15/0) ги нема кај Баер.

Замбрано (одбрана, 21/0), Мејер (средина, 19/12), Рајнарц (средина, 15/1) и Медојевич (средина, 14/1) отсутни кај Ајнтрахт.

Објавено на :
16 / Apr / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување