Баер Леверкузен - Хамбургер

Леверкузен без Топрак (одбрана, 14/1), Хилберт (одбрана, 11/0), Бониш (одбрана, 8/1), Крамер (средина, 22/0), Кампл (средина, 18/1) и Бендер (средина, 7/0).

Хамбургер без суспендираниот Спахич (одбрана, 19/0) и Грегорич (напад, 18/3).

Леверкузен прима најмалку 3 гола на последните 3 натпревари во Бундеслига.

Леверкузен постигнува најмалку 3 гола и победува со полувреме-крај на последните 3 натпревари на домашен терен против екипата на Хамбургер.

Леверкузен и Хамбургер играат со 3+ на 6 од последните 7 меѓусебни средби на теренот на Леверкузен.

Објавено на :
13 / Mar / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување