Баер Леверкузен - Волфсбург

Дефанзивците Пападопулос (16/0), Топрак (15/1) и Хилберт (11/0), како и Кампл (средина, 18/1) отсутни за домаќините.

Волфсбург е без Налдо (23/0), Јунг (11/0) од одбраната, Калигури (средина, 24/4) и Бендтнер (напад, 13/2). Траш (одбрана, 22/0), Густаво (средина, 17/0) и Дост (напад, 16/7) се неизвесни за настап.

Баер и Волфсбург играат 3+ на 14 од последните 15 нивни средби, од кои 12 се и ГГ.

Волфсбург ги добива последните 4 меча против Баер.

Објавено на :
31 / Mar / 2016

Тагови:

Фудбал, Бундес лига, Германија, Волфсбург, Баер
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување