Баерн - Франкфурт

Баерн (отсуства):
Боатенг - одбрана, 17/0
Бенатиа - одбрана, 9/1
Бадштубер - одбрана, 7/0
Робен - средина, 15/4

Франкфурт (отсуства):
Рус - одбрана, 23/2
Маер - средина, 19/12
Медојевич - средина, 14/1
Рајнарт - средина, 15/1
Флум - средина, 5/0
Гачинович - средина, 5/0

Баерн победува на 13 од последните 14 натпревари на домашен терен во Бундеслига.

Баерн постигнува најмалку 2 гола и победува и на последните 6 меѓусебни средби на домашен терен против екипата на Франкфурт.

Франкфурт прима најмалку 2 гола и губи и на 5 од последните 6 натпревари на гостински терен во Бундеслига.

Баерн нема примено гол на 7 последователни меѓусебни средби со екипата на Франкфурт.

Објавено на :
02 / Apr / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување