Баерн Минхен - Вердер Бремен

Баерн ќе ја започне сезоната без Бадштубер, Боатенг, Санчез, Коста, Робен и Коман.

Вердер денес без првиот стрелец од минатата сезона Пизаро (напад, 28/14), Гарсиа (одбрана, 29/0) и Баргфред (средина, 14/0).

Баерн е во серија од 9 последователни победи над екипата на Вердер.

Баерн постигнува најмалку 2 гола на 13 од последните 14 меѓусебни средби.

Исто така Баерн нема примено гол на последните 5 меѓусебни средби од екипата на Вердер.

Баерн минатата сезона ја заврши со 16 победи на последните 18 натпревари на домашен терен во Бундеслига.

Објавено на :
26 / Aug / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување