Борусија Дортмунд - Аугсбург

Дортмунд има 5 нерешени дуели во последните 10 кола. 7 од нив ги игра ГГ.

Аугсбург игра со 0-2 гола на 6 по ред, од кои 5 се и НГ.

Дортмунд дома нема пораз на 28 меча во низа.

Против Аугсбург дава нјмалку по 2 гола на 8 од последните 9 средби.

Голманот Бурки и натаму е отсутен кај Дормунд, покрај него ги нема и Пишчек, Папастатопулос и Суботиќ од одбраната, Сахин и Роде од средината, како и Ројс од нападот. Дембеле (напад, 14/3) е неизвесен.

Кај гостите може да се извдојат отсуствата на Макс (одбрана, 10/0), како и Финбогасон (6/1) и Бобадиља (5/1) од нападот.

Објавено на :
20 / Dec / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување