Борусија Дортмунд - Мајнц

Дортмунд сезоната ќе ја започне без Ројс, Парк, Дурм и Суботич, а неизвесен е и Геце.

Мајнц сезоната ќе ја започне без Самперио, Бергрин, Чурчи, Зимлинг и Лаца, а неизвесен е и Кордоба.

Дортмунд нема пораз на последните 21 натпревари на домашен терен во Бундеслига и при тоа постигнува најмалку 2 гола на 19 од тие натпревари.

Дортмунд постигнува најмалку 2 гола и победува и на последните 4 меѓусебни средби на домашен терен против екипата на Мајнц.

Објавено на :
26 / Aug / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување