Борусија Менхенгладбах - Ајнтрахт Франкфурт

Гостите играат НГ на сите 4 меча на гостински терен сезонава (по 2 победи и порази).

Борусија првите 4 меча ги играше ГГ, а вторите 4 ги изигра НГ и на 3 по ред не дава гол.

Против Ајнтрахт победува со полувреме-крај на 5 од последните 7 меча дома, а 4 во низа дома ги играат 3+.

Кристенсен (одбрана, 7/0), Азар (средина, 6/3) и Траоре (средина, 6/0) отсутни за Борусија.

Мејер (напад, 8/3), Ребич (напад, 4/0), Блум (напад, 3/0) отсутни за Ајнтрахт.

Објавено на :
28 / Oct / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување