Германија прва лига - 21.12

Келн - Баер Леверкузен

Келн без голманот Хорн (9/0), Рисе (13/2), Хогер (13/0) и Леман (11/0) од средината.
Баер без Арангуиз (средина, 14/1) и Воланд (напад, 9/0). Незвесни се Хенрих (средина, 13/0) и Кислинг (напад, 8/1).
Играат со 0-2 гола на 6 меча по ред на теренот на Келн, а Леверкузен не примил гол на 6 од последните 8 гостувања кај Келн и е без пораз на 9 од последните 10 нивни средби во Келн.

Херта - Дармштад

Херта без Лангкамп (одбрана, 12/0), Вајсер (одбрана, 12/1), Брукс (одбрана, 9/0), Шибер (напад 14/2).
Милошевич (одбрана, 13/0), Хон (одбрана, 10/0) и Бен Хатира (напад, 10/1) отсутни за гостите.
Дармштад губи на 7 средби по ред и не дава гол на 5 од нив.
Минатата сезона двете нивни средби завршија со победа на тимот кој гостувал.

Хофенхајм - Вердер

Хофенхајм игра нерешно на 5 од последните 6 средби (4 се Г).
Хофенхајм и Вердер играт ГГ и 3+ на последните 6 меча на теренот на Хофенхајм.
Вердер е без пораз на 11 меча по ред против Хофенхајм.

Објавено на :
20 / Dec / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување