Хофенхајм - Хамбургер

Хофенхајм (отсуства):
Швеглер - средина, 2/0

Хамбургер (отсуства):
Адлер - прв голман, 10 натпревари
Екдал - средина, 7/0
Сахич - напад, 8/0
Вуд - напад, 9/2

Хофенхајм нема пораз на последните 10 натпревари во Бундеслига.

Хофенхајм победува со полувреме-крај и 1 гол разлика на последните 3 натпревари на домашен терен во Бундеслига.

Хамбургер губи на 8 од последните 9 натпревари во Бундеслига и при тоа прима најмалку 3 гола на последните 3 од тие натпревари.

Хамбургер е без постигнат гол на 6 од последните 8 натпревари на гостински терен во Бундеслига.

Хофенхајм има само 1 пораз на последните 6 меѓусебни средби од екипата на Хамбургер (4 победи).

Објавено на :
20 / Nov / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување