Волфсбург - Леверкузен

Волфсбург без Брума (одбрана, 8/0), Хорн (одбрана, 2/0), Енрике (средина, 7/0) и Вириња (средина, 4/0), а неизвесни се Треш (одбрана, 4/0) и Дрекслер (средина, 8/0).

Леверкузен без Белараби (средина, 2/0), Воланд (напад, 7/0) и Поханпало (напад, 4/4), а неизвесни се Топрак (одбрана, 7/0) и Бендер (средина, 4/0).

Волфсбург е без победа на 7 последователни натпревари во Бундеслига.

Леверкузен игра со 3+ на 11 од последните 13 натпревари во Бундеслига.

Волфсбург и Леверкузен играат со 3+ на последните 13 меѓусебни средби на теренот на Волфсбург и при тоа Волфсбург постигнува најмалку 2 гола на последните 9 од тие натпревари.

Волфсбург е во серија од 6 победи на домашен терен против екипата на Леверкузен.

Објавено на :
29 / Oct / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување