Волфсбург - Шалке

Волфсбург (отсуства):
Дрекслер - средина, 9/0
Енрике - средина, 7/0
Дидави - неизвесен

Шалке (отсуства):
Хунтелар - напад, 9/2
Емболо - напад, 7/2
Ди Санто - напад, 6/0

Волфсбург е без победа на последните 5 натпревари на домашен терен во Бундеслига.

Шалке е без пораз на 5 последователни натпревари во Бундеслига.

Влофсбург нема пораз на 13 од последните 14 меѓусебни средби на домашен терен од екипата на Шалке.

Волфсбург и Шалке играат со 3+ на 9 од последните 10 меѓусебни средби.

Објавено на :
19 / Nov / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување