Бундес лига

icon

Сите кратки вести

Менхенгладба е без примен гол на...
Менхенгладба е без примен гол на 5 од последните 6 меѓусебни средби од екипата на Келн и при тоа игра со 0-1 гол на последните 4 од тие натпревари
Инголштад е без победа на 19...
Инголштад е без победа на 19 последователни натпревари на гостински терен во Бундеслига
Баер Леверкузен игра 3+ на 8 од...
Баер Леверкузен игра 3+ на 8 од последните 10 (7 се ГГ)
Дортмунд и Шалке играат со 3+ на...
Дортмунд и Шалке играат со 3+ на 8 од последните 9 меѓусебни средби
Инголштад е без победа на 18...
Инголштад е без победа на 18 последователни натпревари на гостински терен во Бундеслига и при тоа прима најмалку 2 гола на последните 7 од тие натпревари
Хамбургер е без постигнат гол на...
Хамбургер е без постигнат гол на 5 меча по ред
Мајнц е без победа на 5...
Мајнц е без победа на 5 последователни натпревари на домашен терен во Бундеслига, додека пак Дармштад губи без постигнат гол на последните 3 на гостиснки терен
Волфсбург има само 4 порази на...
Волфсбург има само 4 порази на последните 37 натпревари на домашен терен во Бундеслига
Шалке губи на последните 5...
Шалке губи на последните 5 натпревари во Бундеслига и при тоа прима најмалку 2 гола на последните 4 од тие натпревари
Мајнц постигнува најмалку 2 гола...
Мајнц постигнува најмалку 2 гола на последните 4 натпревари во Бундеслига

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување