Германија

icon

Сите кратки вести

Падерборн е без постигнат гол на...
Падерборн е без постигнат гол на 6 од последните 7 натпревари во Бундеслига 2, како и на 6 од последните 8 меѓусебни средби против екипата на Гројтер Фурт
Аугсбург II без Шерцер (одбрана,...
Аугсбург II без Шерцер (одбрана, 16/1), Фрамбергер (одбрана, 15/0) и Тиел (средина, 17/1)
Минхен 1860 и Сандхаузен играат...
Минхен 1860 и Сандхаузен играат со 0-2 гола на 5 од последните 6 меѓусебни средби
Карлсруе нема пораз од Дизелдорф...
Карлсруе нема пораз од Дизелдорф на последните 5 меѓусебни средби и при тоа постигнува најмалку 2 гола на последните 3 гостувања кај истоимената екипа
Нирнберг ќе го пречека...
Нирнберг ќе го пречека Кајзерслаутерн без Брецко (одбрана, 23/0) и Леболд (одбрана, 20/2)
Ст.Паули победува со полувреме-...
Ст.Паули победува со полувреме-крај на 5 од последните 6 меѓусебни средби на домашен терен против екипата на Брауншвајг
Дрезден игра со нерешен резултат...
Дрезден игра со нерешен резултат на 6 од последните 7 првенствени натпревари на гостински терен
Шалке постигнува најмалку 2 гола...
Шалке постигнува најмалку 2 гола на 5 од последните 6 меѓусебни средби против Ајнтрахт Франкфурт
Борусија Дортмунд е без примен...
Борусија Дортмунд е без примен гол на 4 последователни натпревари во првенството
Хофенхајм игра со 0-2 гола на 7...
Хофенхајм игра со 0-2 гола на 7 последователни натпревари во првенството

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување