Цволе (Отсуства)

Последните 10 дуели помеѓу Цволе и Фејнорд ги добива екипата домаќин, а на последните 5 гостинската екипа не постигнува гол.

Екипата на Цволе за овој дуел ќе биде без:

Кевин Бегоис (голман) 14 натпревари

Рајан Томас (ср.ред) 12натпревари / 2 гола

Барт ван Хинтум (одбрана) 15 натпревари / 1 гол

Брам ван Полен (одбрана) 21 натпревар

Шералдо Бекер (напад) 17 натпревар / 3 гола

Абдел ел Хаснуи (ср.ред) 10 натпревари

Густаво Хеблинг (ср.ред) 6 натпревари

Објавено на :
14 / Feb / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување