Холандија Ередевизија (недела)

24.01.2016

1. АЗ Алкмар - Феенорд

Овие две екипи играат ГГ и 3+ на 5 од последните 6 нивни средби и Феенорд дава на тие 5 барем по 2 гола.
Феенорд нема пораз од АЗ Алкмар на 8 во низа.
АЗ Алкмар игра 3+ на 5 од последните 6 меча дома.

2. ПСВ - Твенте

Играат 3+ на 8 од последните 9 меѓусебни средби во лигата,  од нив и ГГ.
Твенте игра со 3+ и на 8 од последните 9 средби во лигата, 6 со ГГ.

3. Адо Ден Хаг - Камбур

Камбур игра со 3+ на 16 од последните 19 гостувања во лигата.
Ден Хаг нема победа дома на 9 од последните 10 средби, но нема пораз од Камбур на последните 6 дома.

 

Објавено на :
24 / Jan / 2016

Тагови:

Ередевија, Холандија, Фудбал, ПСВ, Твенте, Феенорд, Аз Алкмар
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување