Холандија - прва лига - 04.12

Ден Хаг - Утрехт

Ден Хаг има само една победа на последните 10 средби
Против Утрехт нема порз на 5 по ред (2 победи)
Утрехт нема пораз на 12 од последните 13 меча во лигата

Феенорд - Спарта

Феенорд ги добива последните 8 меча дома против Спарта, од кои 6 со полувреме-крај и на 6 од овие 8 не прима гол
Спарта игра ГГ на 7 од 10 и игра со ГГ4+ на 4 по ред
Феенорд игра 3+ на 4 од последните 5 дома

Виљем II - Твенте

Виљем II игра 0-2 гола на 8 од последните 10 од кои 7 се и НГ
Твенте од друга страна игра со ГГ на 8 од последните 10, 5 се и 3+
Во последните 8 нивни дуели 7 завршуваат ГГ, а 6 ГГ3+ 

Ајакс - Гронинген

Ајакс е без Клаасен (средина, 14/8), Гудељ (средина, 6/2) и Траоре (напад, 13/4)
Ајакс и Гронинген играат 2-3 гола на 10 свои средби по ред и само 1 од овие 10 завршила нерешено
Ајакс не прима гол на 7 од последните 8 меча дома против Гронинген
Ајакс игра 3+ на 12 од последните 14 меча дома

Објавено на :
04 / Dec / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување