Холандија прва лига - 17.09

Твенте - Ден Хааг

Твенте нема победа против Ден Хааг на последните 6 меча. 5 од нив се ГГ, 4 се 3+
Твенте игра ГГ 3+ на 4 од 5-те средби во лигата досега.
Ден Хааг игра 3+ на 4 од 5.

Рода - Херенвен

Овие две екипи играа ГГ3+ на 9 од последните 19 нивни средби, од кои 8 се и ГГ.
Рода после 5 кола нема победа во лигата, 4 од овие 5 меча ги игра 0-2 гола.
Херенвен игра со ГГ4+ на 3 од 5.

Виљем II - Екселзиор

На последните 6 меча на овие два тима нема победа на тимот кој е домаќин.
Екселзиор игра со ГГ3+ на 4 меча досега.
Виљем II игра со ГГ3+ на 3 од 5.

Објавено на :
17 / Sep / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување