Холандија - Прва лига (сабота)

АЗ Алкмар - Утрехт

АЗ Алкмар губи на 3 по ред, а Утрехт победува на 3 во низа во лигата.
Првиот стрелец Хенриксен (7 гола) и 2 дефанзивци отсутни кај АЗ

ПСВ - Зволе

Зволе за овој дуел ќе биде без Лам (одбрана, 16/1), Хинтум (одбрана 14/1), Томас (средина, 12/2), Декер (средина, 11/0), Хаснуи (средина, 9/0) и Бекер (напад, 12/3).
ПСВ и Зволе играат 3+ на 10 од последните 11 нивни средби.

Хераклес - Гронинген

Гронинген нема пораз на 8 по ред во лигата, како и на последните 7 против Хераклес и на овие 7 дава најмалку по 2 гола.
Овие два тима играат 3+ на 12 од последнит 14 нивни дуели.
Капелхоф (одбрана, 15/1), Мадуро (средина, 12/0) и Махи (напад, 11/5) отсутни за Гронинген.

Објавено на :
19 / Dec / 2015
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување