Холандија Втора Лига

20:00   Ахилес е во серија од 11 првенствени натпревари без победа (7 порази).

20:00   Алмере игра со 3+ на 14 од последните 15 првенствени натпревари.

20:00   Емен и Мастрихт играат со 3+ на 7 од последните 8 меѓусебни натпревари, како и на последните 6 на теренот на Емен.

20:00   Фортуна и Венло играат со 0-2 гола на 5 од последните 6 меѓусебни натпревари.

20:00   Спарта ги добива последните 7 дуели на домашен терен, притоа постигнува минимум 2 гола.

20:00   Телстар и Топ Ос играат со ГГ на 10 од последните 11 натпревари на теренот на Телстар.

 

 

Објавено на :
04 / Dec / 2015
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување