Италија - Серија Б (09.10.)

Про Верчели - Тернана

Тернана е без Мекариело (одбрана, 7/1) и играчите од средината Валијент (5/0), Ноиа (5/0) и Ди Ливијо (3/0).
Овие два тика играат ГГ3+ на 4 од последните 6 нивни средби.
Тернана игра 0-2 гола на 6 меча.
Про Верчели игра ГГ на 6 меча.

Перуџа - Авелино

Авелино без голманот Радунович (6/0), Џимшити (одбрана, 5/0), Гаваци (средина, 3/0), Бидау (средина, 2/0) и напаѓачите Тембе (5/0) и Касталдо (4/1).
И двата тима играат 0-2 гола на 5 од 7 досега.

Бари и Ентела играат 0-2 гола и НГ на 4 свои средби по ред.

Латина и Трапани играат нерешно на 5 од досегашните 7 кола

Салернитана - Беневенто

Салернитана е без дефанизивците Скијави (6/0) и Туија (4/0).
Беневенто е без голманот Крањо (6/0) и напаѓачите  Фалко (3/2) и Пушкаш (2/1).
Салернитана не прима гол на 3 по ред против Беневенто.
Беневенто игра 0-2 гола на 6 од сите 7 средби.

Објавено на :
09 / Oct / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување