Серија Б

icon

Сите кратки вести

Специа постигнува најмалку 2 гола...
Специа постигнува најмалку 2 гола и победува на последните 4 натпревари на домашен терен против екипата на Салернитана
Перуџа игра НГ на 7 од последните...
Перуџа игра НГ на 7 од последните 10 средби
Каљари голем фаворит на...
Каљари голем фаворит на гостувањето кај Комо, но денес без првите 3 стрелци: Фарас (32/13), Педро (33/11) и Мелкиори (27/8)
Ливорно е во серија од 11...
Ливорно е во серија од 11 првенствени натпревари без победа (8 порази)
Трапани е во серија од 10...
Трапани е во серија од 10 првенствени натпревари без пораз (8 победи)
Салернитана игра ГГ на 10 меча по...
Салернитана игра ГГ на 10 меча по ред, од кои 5 со резултат 1:1
Кротоне и Ланчијано играат...
Кротоне и Ланчијано играат нерешено на 3 свои средби по ред, а 6 од последните 7 ги играат 0-2 гола
Салернитана и Бари играат со 3+...
Салернитана и Бари играат со 3+ на 5 од последните 6 меѓусебни средби
Пескара прима најмалку 2 гол на...
Пескара прима најмалку 2 гол на последните 6 натпревари во Серија Б
Кротоне постигнува најмалку 2...
Кротоне постигнува најмалку 2 гола и победува на последните 3 меѓусебни средби против екипата на Авелино

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување