Серија Б

icon

Сите кратки вести

Специа е без пораз на 11...
Специа е без пораз на 11 последователни натпревари во Серија Б
Ливорно е без постигнат гол на...
Ливорно е без постигнат гол на последните 4 натпревари во Серија Б
Кротоне и Пескара играат со 3+ на...
Кротоне и Пескара играат со 3+ на последните 7 меѓусебни натпревари
Бреша и Кротоне играат со 3+ на...
Бреша и Кротоне играат со 3+ на последните 6 дуели на теренот на Бреша
Асколи е без примен гол на 7 од...
Асколи е без примен гол на 7 од последните 8 натпревари на домашен терен во Серија Б
Комо игра со 0-2 гола на 9 од...
Комо игра со 0-2 гола на 9 од последните 10 натпревари на домашен терен во Серија Б
Бреша игра со 3+ на последните 5...
Бреша игра со 3+ на последните 5 натпревари во Серија Б и при тоа прима најмалку 2 гола на последните 4 од тие натпревари
Виченца победува со полувреме-...
Виченца победува со полувреме-крај на последните 3 меѓусебни средби против Авелино
Тернана е без постигнат гол на...
Тернана е без постигнат гол на последните 5 натпревари на гостински терен во Серија Б
Новара денес без Фараго (средина...
Новара денес без Фараго (средина, 22/3) и Гонзалез (напад, 23/5)

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување