Серија Б

icon

Сите кратки вести

Чезена не прима гол на 6 од...
Чезена не прима гол на 6 од последните 6 натпревари на домашен терен во Серија Б
Трапани денес без Фазио (одбрана...
Трапани денес без Фазио (одбрана, 22/1) и Скоцарела (средина, 21/3)
Модена и Чезена играат со 0-2...
Модена и Чезена играат со 0-2 гола на последните 6 меѓусебни средби
Бари без Контини (одбрана, 16/0...
Бари без Контини (одбрана, 16/0), Ди Чезаре (одбрана, 18/1), Дел Гросо (одбрана, 12/0), Ди Ноа (средина, 12/0) и Донати (средина, 9/1)
Пескара има само 1 пораз на...
Пескара има само 1 пораз на последните 17 натпревари на домашен терен (12 победи)
Ланчиано и Трапани играат со...
Ланчиано и Трапани играат со нерешен резултат на последните 4 дуели на теренот на Ланчиано
Новара и Кротоне играат со 3+ на...
Новара и Кротоне играат со 3+ на 6 од последните 7 меѓусебни натпревари
Авелино е во серија од 6...
Авелино е во серија од 6 првенствени победи
Салернитана не успева да постигне...
Салернитана не успева да постигне гол на 5 од последните 7 натпревари во Серија Б
Бари и Бреша играат со ГГ на 8 од...
Бари и Бреша играат со ГГ на 8 од последните 9 меѓусебни натпревари

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување