Серија Б

icon

Сите кратки вести

Тернана и Ланчиано играат со...
Тернана и Ланчиано играат со нерешен резултат на 8 од последните 9 меѓусебни натпревари (5 со резултат 1:1)
Комо е во серија од 14...
Комо е во серија од 14 првенствени натпревари без победа (9 порази)
Новара е во серија од 6...
Новара е во серија од 6 првенствени победи (на последните 4 постигнува минимум 3 гола)
Кротоне нема пораз на 19...
Кротоне нема пораз на 19 првенствени натпревари на домашен терен (16 победи)
Ливорно губи на 5 од последните 6...
Ливорно губи на 5 од последните 6 натпревари на гостински терен во Серија Б
Кротоне победува и постигнува...
Кротоне победува и постигнува минимум 2 гола на 7 од последните 8 првенствени натпревари на домашен терен
Трапани и Авелино играат со ГГ на...
Трапани и Авелино играат со ГГ на последните 7 меѓусебни натпревари.
Новара игра со 0-2 гола на 12 од...
Новара игра со 0-2 гола на 12 од последните 13 натпревари во Серија Б
Чезена денес без Капели (одбрана...
Чезена денес без Капели (одбрана, 10/0), Мацота (одбрана, 9/0), Киано (напад, 11/3) и Ѓурич (напад, 9/2)
Специа губи со полувреме-крај на...
Специа губи со полувреме-крај на последните 4 натпревари во Серија Б и е без постигнат гол на последните 3 од тие натпревари

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување