Серија Б

icon

Сите кратки вести

Асколи е без постигнат гол на 6...
Асколи е без постигнат гол на 6 од последните 7 натпревари во Серија Б
Салернитана игра со 0-2 гола на...
Салернитана игра со 0-2 гола на последните 4 натпревари на домашен терен, додека пак Про Верчели игра со 0-2 гола на последните 6 натпревари на гостински терен во Серија Б
Чезена нема победа на досегашните...
Чезена нема победа на досегашните 8 меѓусебни средби против екипата на Пескара
Специа губи со полувреме-крај на...
Специа губи со полувреме-крај на последните 3 натпревари во Серија Б
Каљари постигнува најмалку 2 гола...
Каљари постигнува најмалку 2 гола и победува со полувреме-крај на последните 7 натпревари на домашен терен во Серија Б
Ливорно не успева да постигне гол...
Ливорно не успева да постигне гол на последните 4 натпревари на гостински терен во Серија Б
Про Верчели игра со 0-2 гола на...
Про Верчели игра со 0-2 гола на 10 од последните 11 првенствени натпревари
Пескара нема пораз на последните...
Пескара нема пораз на последните 13 првенствени натпреаври на домашен терен (8 победи)
Каљари победува и постигнува...
Каљари победува и постигнува минимум 2 гола на последните 6 натпревари на домашен терен
Перуџа има постигнато само 1 гол...
Перуџа има постигнато само 1 гол на последните 5 првенствени натпревари

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување