Серија Б

icon

Сите кратки вести

Бреша и Модена играат со 0-2 гола...
Бреша и Модена играат со 0-2 гола на 11 од последнтие 12 дуели на теренот на Бреша
Кротоне нема пораз на последните...
Кротоне нема пораз на последните 11 натпревари на домешн терен (9 победи)
Ливорно е во серија од 4...
Ливорно е во серија од 4 првенствени победи, меѓутоа нема победа на домашен терен против Специа
Каљари и Латина играат со ГГ на 3...
Каљари и Латина играат со ГГ на 3 од последните 4 првенствени натпревари
Виченца денес без стандардните Ди...
Виченца денес без стандардните Ди Џенаро (средина, 38/4) и првиот стрелец Коко (напад, 36/19)
Тернана игра со 0-2 гола на...
Тернана игра со 0-2 гола на последните 7 натпревари на домашен терен во Серија Б и при тоа е без постигнат гол на 6 од тие натпревари
Фросиноне победува со полувреме-...
Фросиноне победува со полувреме-крај на 6 од последните 8 натпревари во Серија Б
Ливорно игра нерешено на 6 од...
Ливорно игра нерешено на 6 од последните 7 натпревари во Серија Б
Перуџа игра со 0-2 гола на 8 од...
Перуџа игра со 0-2 гола на 8 од последните 9 натпревари во Серија Б
Карпи не прима гол на 7 од...
Карпи не прима гол на 7 од последните 8 натпревари на домашен терен во Серија Б

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување