Серија Б

icon

Сите кратки вести

Бари игра со 0-2 гола на...
Бари игра со 0-2 гола на последните 7 натпревари на гостински терен во Серија Б
Варезе и Пескара играат со ГГ3+...
Варезе и Пескара играат со ГГ3+ на 5 ос последните 6 меѓусебни натпревари
Последните 3 дуели помеѓу...
Последните 3 дуели помеѓу Ланчиано и Специа, на теренот на Ланчиано, завршуваат со нерешен резултат
Авелино и Трапани играат со ГГ на...
Авелино и Трапани играат со ГГ на последните 7 меѓусебни натпревари
Варезе губи на 6 од последните 7...
Варезе губи на 6 од последните 7 натпревари на домашен терен во Серија Б
Фросиноне победува на 7 од...
Фросиноне победува на 7 од последните 8 натпревари на домашен терен во Серија Б, но нема победа на последните 6 меѓусебни средби против екипата на Кротоне
Ливорно и Виченца играат со 0-2...
Ливорно и Виченца играат со 0-2 гола на 8 од последните 9 меѓусебни средби
Тернана игра со 0-2 гола на...
Тернана игра со 0-2 гола на последните 9 натпревари во Серија Б
Бари игра нерешено на 6 од...
Бари игра нерешено на 6 од последните 7 натпревари на домашен терен против екипата на Бреша
Перуџа нема пораз на последните...
Перуџа нема пораз на последните 15 натпревари на домашен терен во Серија Б

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување