Серија Б

icon

Сите кратки вести

Карпи не прима гол на 6 од...
Карпи не прима гол на 6 од последните 7 натпревари на домашен терен во Серија Б
Катаниа постигнува најмалку 2...
Катаниа постигнува најмалку 2 гола и игра со ГГ 3+ на последните 3 меѓусебни средби со Бреша
Перуџа игра со 0-2 гола на...
Перуџа игра со 0-2 гола на последните 7 натпревари во Серија Б и при тоа не прима гол на 6 од тие натпревари
Бари игра со 0-2 гола на...
Бари игра со 0-2 гола на последните 8 натпревари во Серија Б
Болоња - Авелино
Болоња - Авелино
Карпи има само 3 порази на...
Карпи има само 3 порази на последните 30 натпревари во Серија Б, но денешниот натпревар за нив е без значење, бидејќи тие веќе обезбедија пласман во Серија А наредната сезона
Авелино игра со 0-2 гола на...
Авелино игра со 0-2 гола на последните 6 натпревари во Серија Б, како и на последните 4 меѓусебни средби со екипата на Пескара
Ланчиано игра 0-2 гола на 8 од...
Ланчиано игра 0-2 гола на 8 од последните 10. Денес е без 2 напаѓачи (дале 9 гола)
Варезе е без постигнат гол на 5...
Варезе е без постигнат гол на 5 од последните 6 натпревари на гостински терен во Серија Б
Бреша и Виченца играат со 0-2...
Бреша и Виченца играат со 0-2 гола на 6 од последните 7 меѓусебни средби

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување