Аталанта - Рома

Аталанта (отсуства):
Драме - одбрана, 8/0
Конко - одбрана, 8/0
Конти - средина, 10/1

Рома (отсуства):
Вермален - одбрана, 2/0
Флоренци - средина, 9/0
Тоти - напад, 6/2

Аталанта победуа на 6 од последните 7 натпревари во Серија  А, од кои 5 натпревари со полувреме-крај.

Аталанта е без примен гол на 5 од последните 6 првенствени натпревари.

Рома постигнува најмалку 3 гола на 6 од последните 7 одиграни натпревари.

Аталанта и Рома играат со 3+ на 8 од последните 9 меѓусебни средби на теренот на Аталанта.

Објавено на :
20 / Nov / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување