Фиорентина - Палермо

Фиорентина (отсуства):
Родригез - одбрана, 12/0

Палермо (отсуства):
Енрике - одбрана, 11/0
Голданига - одбрана, 10/0
Гонзалез - одбрана, 5/0
Рајкович - одбрана, 4/0
Диаманти - средина, 12/0
Бентивења - напад, 3/0

Фиорентина игра со 0-2 гола на последните 7 натпревари на домашен терен во Серија А и при тоа игра нерешено на последните 4 од тие натпревари.

Палермо е во серија од 7 последователни порази во Серија А.

Палермо прима најмалку 2 гола и игра со 3+ на последните 3 натпревари на гостински терен во Серија А.

Фиорентина нема пораз на последните 7 меѓусебни средби од екипата на Палермо.

Објавено на :
04 / Dec / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување