Италија - Серија А (26.09.)

Кротоне - Аталанта

Кротоне е единствен тим без победа во лигата.
Двата меча дома ги игра ГГ.
Аталанта игра 3+ на 6 гостувања по ред и е без победа на гости во 12 од последните 13 меча.

Каљари - Сампдорија

Каљари прима најмалку 2 гола на сите 5 средби досега и сите завршуваат 3+.
Против Сампдорија, Каљари нема пораз дома на 7 по ред.
На последните 3 дома против Сампдорија играат ГГ3+.
Сампдорија е во низа од 3 пораза во лигата, при што на последните 2 меча не даваат гол.
Сала (4/0) и Павлович (3/0) од одбраната и Барето (5/1, средина) отсустни кај Сампдорија.

Објавено на :
25 / Sep / 2016

Тагови:

Италија, Серија, А, Кротоне, Аталанта, Сампдорија, Каљари, Отсуства, статистика
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување