Киево - Каљари

Киево (отсуства):
Даинели - одбрана, 10/0
Хетемај - средина, 11/0
Бирса - средина, 12/3

Каљари (отсуства):
Писакане - одбрана, 7/0
Капуано - одбрана, 3/1
Муру - одбрана, 10/0
Јонита - средина, 3/0
Десена - средина, 3/2
Педро - средина, 3/1
Тачцидис - средина, 10/0

Киево е без победа на 5 последователни натпревари во Серија А.

Каљари прима најмалку 2 гола и губи на 5 од последните 6 натпревари на гостински терен во Серија А.

Каљари игра со 3+ на последните 13 натпревари во Серија А.

Киево и Каљари играат со 0-2 гола на последните 9 меѓусебни средби и при тоа Киево е без примен гол на последните 6 од тие натпревари.

Киево е без пораз на последните 11 натпревари на домашен терен од екипата на Каљари.

Објавено на :
19 / Nov / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување