Лацио - Болоња

Лацио без Лукаку (одбрана, 4/0), Бастош (одбрана, 4/0), Биља (средина, 4/0) и Кишна (напад, 2/0).

Болоња без Миранте (голман, 2/0), Гасталдело (одбрана, 7/0), Торосидис (одбрана, 4/0), Џемаили (средина, 7/0) и Дестро (напад, 6/3).

Лацио постигнува најмалку 2 гола на 5 од последните 6 натпревари на домашен терен во Серија А.

Болоња е без победа на последните 10 натпревари на гостиснки терен во Серија А.

Лацио победува на последните 3 меѓусебни средби во Рим со гол разлика 9:1.

Објавено на :
16 / Oct / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување