Наполи - Рома

Наполи без Албиол (одбрана, 6/0) и Милик (напад, 7/4).

Рома без Вермален (одбрана, 2/0), Перес (одбрана, 7/0) и Стротман (средина, 7/1).

Наполи постигнува најмалку 2 гола и победува на последните 9 натпревари на домашен терен во Серија А, од кои последните 7 со полувреме-крај.

Рома игра со 3+ на 9 од последните 10 натпревари на гостински терен во Серија А.

Наполи и Рома играат со 0-2 гола на последните 5 меѓусебни средби во првенството, а 4 од тие натпревари завршиле и со 0-1 гол.

Гостинската екипа нема постигнато гол на последните 6 меѓусебни средби на Наполи и Рома.

Објавено на :
15 / Oct / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување