Палермо - Удинезе

Палермо без Рајкович (одбрана, 3/0), Анџелкович (одбрана, 5/0), Гонзалез (одбрана, 4/0), Балох (напад, 4/0) и Бентивења (напад, 3/0).

Удинезе без Коне (средина, 5/0), Армеро (средина, 2/0), Пенаранда (напад, 4/0) и Евандро (напад, 1/0).

Палермо губи на 4 последователни натпревари на домашен терен во Серија А.

Удинезе има само 1 победа на последните 14 натпревари на гостински терен во Серија А.

Палермо победува со полувреме-крај на 3 последователни натпревари против екипата на Удинезе.

Објавено на :
27 / Oct / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување