Серија А - 05.12

Киево - Џенова

Последните средби меѓу овие два тима завршуваат со нечија победа (6 за Киево, 4 за Џен).
Она што е интересно е дека во последните 8 нивни меча се случува наизменично по сезона еднаш срeдбите да ги добиваат домаќините, еднаш гостите.

Удинезе - Болоња

Болоња не може да смета на Гасталдело (одбрана, 11/0), Хеландер (одбрана, 5/1), Ризо (средина, 7/0) и Верди (напад, 11/4).
На последните 8 меча на теренот на Удинезе овие два тима играат 0-2 гола.
Од друга страна Удинезе сезонава на 6 по ред дома играат 3+ и примаат најмалку по 2 гола на 5 од тие 6
Болоња пак на гости нема победа веќе 13 меча

 

Објавено на :
05 / Dec / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување