Серија А (06.11)

Киево - Јувентус

Јувентус победува на 7 од последните 8 средби против Киево.
Киево игра 0-2 гола на 5 од последните 6 меча во лигата.
Киево е без пораз на 12 од последните 13 меча дома.
Јуве е без Кјелини, Пјаца и Дибала.

Џенова - Удинезе

Џенова нема пораз на 5 по ред против Удинезе, а во последните 4 сезони барем 1 меѓусебен меч го играат нерешено.
Удинезе игра 3+ на 5 по ред во лигата.

Палермо - Милан

Палермо игра ГГ на 5 по ред, од кои 4 се 3+
Милан игра НГ на 7 од 10
Милан победува со полувреме - крај на 8 од последните 10 против Палермо и на 7 од последните 8 дава барем по 2 гола.

Рома - Болоња

Рома е без Манолас (одбрана, 11/1), Флоренци (одбрана, 9/0), Емерсон (одбрана, 6/0), Вермален (одбрана, 2/0) и  Тоти (напад, 6/2). Неизвесни се Фазио (одбрана, 10/0) и Паредес (средина, 9/1).
Болоња е без Гасталдело (одбрана, 9/0), Маиета (одбрама. 7/0) и Верди (напад, 11/4).
Болоња игра 0-2 гола на 7 по ред, од кои 4 се со резултат 1:1.
Рома игра со 3+ на 8 од 0сите 10 средби, од кои 7 се и ГГ

Објавено на :
06 / Nov / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување