Серија А - 08.01 - Статистика

Киево - Аталанта

Киево и Аталанта играат со 0-2 гола на последните 7 меча на теренот на Киево.
Киево има само 1 пораз на последните 12 меча против Аталанта дома.
Аталанта не прима гол на 5 од последните 6 гостувања во лигата.

Џенова - Рома

Рома добива 8 од последните 9 меча против Џенова.
Рома игра 3+ на 13 од 18-те средби досега.
Против Џенова игра со 0-2 гола на 4 од последните 5 средби.

Милан - Каљари

Милан победува на последните 11 средби дома против Каљари.
На 5 од последните 6 средби дома против Каљари, Милан дава барем 3 гола.
5 средби по ред, овие два тима ги играат ГГ.

Јувентус и Болоња играат 0-2 гола на 9 од последните 11 нивни меѓусебни средби.

Објавено на :
08 / Jan / 2017
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување