Серија А (26.10)

Киево - Болоња

Играат НГ на 6 свои средби по ред и Киево не прима гол на 5 од нив
Болоња сите 4 меча на гости сезонава ги играше ГГ
2 дефанзивци и 1 играч од средината отсутни кај гостите

Интер - Торино

Тимот кој бил домаќин не успеал да победи на последните 4 меча меѓу овие два тима
Интер игра ГГ на 7 од 9 меча сезонава, 5 од овие 7 завршуваат со резултат 2:1
Торино игра со ГГ 3+ на 7 од сите 9 меча, 5 се и 4+.

Лацио - Каљари

Каљари има изиграно 1 нерешен резултат сезонава
Против Лацио не изиграле нерешено на 17 меча по ред
Лацио е без Де Вриј (8/0), Бастос (4/0) и Лукаку (4/0) од одбраната и Биља (средина, 4/0)
Каљари игра 3+ на сите 9 средби досега, 7 се и ГГ

Сасуоло е без победа против Рома во 6 меча

Емполи игра НГ на 8 од 9-те меча

Објавено на :
26 / Oct / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување